morcinka

GALERIA

galeria

Aktualności

Co u nas

czwartek, 31 styczeń 2013

Zarząd Osiedla Morcinka bardzo pracowicie rozpoczął nowy rok. Styczeń był miesiącem kilku spotkań podczas których wypracowany został szczegółowy plan różnych inicjatyw z myślą o mieszkańcach na rok 2013. Obecnie członkowie zarządu sami przeprowadzają remont swojej siedziby.

Będziemy chcieli zorganizować dla mieszkańców dwie imprezy plenerowe potocznie zwane festynami, liczne turnieje szachowe, piłkarskie i turnieje w piłce siatkowej plażowej. Jak co roku zorganizujemy kilka ciekawych wyjazdów, pierwszy wyjazd to kulig już w lutym. Mamy pomysł, aby nawiązać współpracę z młodzieżą, aby zachęcić  ich do społecznej pracy na rzecz wspólnych inicjatyw. Taka współpraca to dla nich zdobycie doświadczenia i kreowanie poczucia postawy obywatelskiej, dla nas to również możliwość wsłuchania się w ich ewentualne pomysły.

Bliżej wiosny przeprowadzony zostanie przegląd osiedla.

W miesiącach jesienno-zimowych trwał remont chodnika przy ul. Katowickiej, gdzie również powstało kilka miejsc parkingowych. Remont tego traktu pieszego został ukończony tylko połowicznie, gdyż pozostał jeszcze  odcinek, który jest w złym stanie. Dokończenie remontu tego chodnika ma mieć miejsce w tym roku, to jest ta dobra informacja dla mieszkańców którą chcę przekazać. Jednak chcielibyśmy zwrócić się do Urzędu Miasta z wnioskiem rozpisywanie przetargów możliwie jak najszybciej, aby właściwe prace były skończone i odebrane przez Urząd Miasta przed nadejściem zimy. Remonty nawierzchni chodników odbywające się zimą przy minusowych temperaturach nie służą dobrej jakości wykonanej pracy. Wiem, że remonty te podlegają  3-letniej gwarancji, nie ukończenie planowo inwestycji wiąże się z karami umownymi dla firm, ale przecież lepiej robić możliwie wszystko, aby tego unikać.

Radny RM, Przewodniczący Zarządu Osiedla Morcinka

Norbert Małolepszy